• Ви знаходитесь тут:

• Відомості про гімназію
Бучацька гімназія ім. В. М. Гнатюка функціонує, як навчальний заклад з 1895 року. З 1895 по 1939 рр. тут знаходилася державна гімназія № 605 гуманітарного типу. Першим директором був Францішек Зих. Перший випуск гімназистів відбувся 24 червня 1902 року.З приходом радянської влади гімназію було закрито, а на її базі створено середню школу, яка проіснувала до 1941 року.
У час німецької окупації у приміщенні діяла вчительська семінарія та торговельна школа, яку згодом переобладнали під військову лікарню. З 1945 – 1951 рр. навчальний заклад очолював В. І. Дзьоба. Тривалий час школа була єдиною десятирічкою у місті.У 1971 році Рада Міністрів УРСР постановою № 203 від 07.05.1971 року за пропозицією Тернопільського облвиконкому Бучацькій середній гімназії №1 присвоїла ім'я академіка Академії наук УРСР Володимира Михайловича Гнатюка.
Директори гімназії протягом 1963–2013 рр.:
1. Звірянський Тимофій Степанович (1963 – 1966 рр.);
2. Борщик Микола Васильович (1966 – 1973 рр.);
3. Курцеба Мирон Лук’янович (1975 – 1981 рр.);
4. Крутовський Богдан Васильович (1981 – 1985 рр.).
З 1985 року директором Бучацької гімназії призначено Микуляка Я.В.
За велінням часу, починаючи з 1990 року, у навчальному закладі, який мав статус гімназії з поглибленим вивченням англійської мови , велася робота по створенню закладу нового типу. Активним ініціатором її був випускник гімназії 1938 року Лев Юрійович Федущак. 20 серпня 1993 року представник Президента України у Бучацькому районі п. Козира І. С. прийняв розпорядження № 235 про відкриття двох гімназійних класів. З цього моменту розпочалась новітня історія навчального закладу, поступовий перехід від загальноосвітньої гімназії до гімназії, який організаційно завершився у 1999 році реорганізацією СЗОШ №1-гімназії у гімназію ім. В. М. Гнатюка м. Бучача та СЗОШ №1 І ступеня. У 2000 році закінчився період організаційного становлення гімназії, коли із її стін вийшли перші випускники-гімназисти.
До послуг учнів у гімназії обладнані:
- комп’ютерний клас з доступом до мережі Інтернет;
- кабінети фізики, хімії, біології, географії, математики, української мови і літератури, англійської мови, історії, Захисту Вітчизни, основ здоров’я, обслуговуючої праці;
- майстерня технічної праці;
- спортивна кімната;
- бібліотека.
Діяльність навчально-виховного закладу будується на принципах доступності, гуманізму, демократизму, незалеж­ності від політичних, громадських і релігійних об'єднань, взаємозв'язку розумового, морального, фізичного і естетич­ного виховання, рівності умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку, орга­нічного зв'язку з національною історією, культурою, традиціями; диференціації змісту і форм освіти; науковості; роз­виваючого характеру навчання; гнучкості і прогностичності; єдності і наступності; безперервності і різноманітності; поєднання державного управління і громадського самоврядування.
Кiлькiсть переглядiв: 1923